W ROSNOWIE 13.01.2013 ZAGRAŁO PO RAZ XXI wtorek, Styczeń 22, 2013

    W niedzielę, 13 stycznia 2013r. już po raz dwudziesty pierwszy wzięliśmy udział w niesamowitej akcji: ponownie zagrała w Rosnowie Wielka Świąteczna Orkiestra. Cała impreza zorganizowana została w Klubie Osiedlowym. Organizatorem zbiórki była Szkoła Podstawowa im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego wraz z Radą Rodziców i Radą Osiedla w Rosnowie.

    Głównym „dyrygentem” orkiestry był tak jak zawsze pan Mieczysław Szocik. Przy licytacji, a także loterii fantowej i kawiarence sprzedając pyszności przygotowane przez rodziców uczniów naszej szkoły, wspierali go nauczyciele   SP im.26 PLM w Rosnowie oraz społeczność lokalna. Dzięki uprzejmości Pałacu Bursztynowego w Strzekęcinie mieliśmy pyszny poczęstunek: żurek, bigos oraz ciasta. Do kawiarenki otrzymaliśmy także kilka blach wypieków od Szkoły Podstawowej w Boninie. W niecodziennej roli parzenia kawy i sprzedawania ciast, bigosu i żurku wystąpiły panie: Maria Mociun i Ewa Rutkowska.

    Największym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa przygotowana przez panie: Dorotę Woźniakiewicz i Anettę Rogalkę.

    Wiele emocji wzbudzała także licytacja przedmiotów wystawionych na aukcji WOŚP. Wodzirejem był tu już pan Mieciu Szocik i jego asystentki – uczennice Szkoły Podstawowej im. 26 PLM w Rosnowie. Pani Dyrektor SP w Rosnowie starała się wylicytować obraz stworzony przez  uczniów w czasie zajęć koła Młodego Projektanta pod okiem pani Agnieszki Śliwy. Trudną walkę stoczyła z Panem Krzysztofem Olesiakiem o zakup dzieła.  Niestety licytację wygrał Pan Olesiak, jednak w geście przyjaźni kupiony obraz przekazał na ręce Pani Dyrektor Joanny Margraf dla szkoły. Najbardziej nietypowym przedmiotem wylicytowanym na orkiestrze była niewątpliwie szyna kolejki wąskotorowej,  podarowana przez Towarzystwo Miłośników Kolejki Wąskotorowej z Koszalina.

    Zabawę na sali rozkręcali także amatorzy muzyki rozrywkowej, zespoły: SIMPLE TRIO ze Strzekęcina oraz  zespoły taneczne z Rosnowa pod kierunkiem Pani Anity Dziuby.

WOŚP zasponsorowali :

Nadleśnictwu Manowo, „Rumcajs” Krzysztof Rogaś, „Seba-Trans” Sebastian Nowakowski, „Bałtyk Bus” Witold Kaczmarczyk, Z.U.T.i L. Robert Abramczyk i  Konrad Abramczyk, Usługi Leśne Marek Dyk,  Z.U.L. Marek Stasiak, Usługi Leśne  Ryszard Madej, Pałac Bursztynowy w Strzekęcinie, „Gospoda u Zdzicha” Z.A. Then, Elektrociepłownia – Rosnowo, Sklep Zielarski pani Danuty Kuryło, Towarzystwo Miłośników Kolejki Wąskotorowej, Sklep spożywczo–przemysłowy – Łucja Kęcik, Sklep „Klaudia” – Ewa Gawęcka, Apteka Leśna – Beata Maksymiuk, Sklep przemysłowy – Mirosław Wojszczyk , P.H.U.- Andrzej Ćwikliński, ZZN Nieruchomości Koszalin – oddział Rosnowo, Insta–Serwis – Koszalin, Paulina Sadowska, Henryk Turkowski, Łukasz i Agnieszka  Kanich, Anna Stor, Urszula Mejer, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie oraz  Urząd Gminy Manowo.

    Dziękujemy wszystkim małym i wielkim sponsorom ale i innym bezimiennym, których do szczodrości zachęcało 17 wolontariuszy: Maciej Gładysz, Lidia Wołoszyńska, Mateusz Wachowiak, Wiktor Bartoniewicz, Klaudia Woźniakiewicz, Weronika Olesiak, Wiktoria Sakowska, Nikola Mądrawska, Maja Cielibała, Andżelika Kotowska, Anita Wiszowata, Wiktoria Biesek, Julia Miszker, Jakub Jankowski i Daniel Mazurek.

    Nad całością akcji czuwały panie: Barbara Zmuda-Trzebiatowska przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im.26PLM w Rosnowie i dyrektor Szkoły p. Joanna Margraf oraz pan Mieczysław Szocik, który  miał stały kontakt ze sztabem WOŚP w Koszalinie.

ZEBRALIŚMY NA RZECZ WOŚP

12 419,07 zł

  DZIĘKUJEMY!

    Podliczenia całej kwoty podjęły się panie: Ewa Magnowska, Beata Perczyńska  i Małgorzata Bedryjowska z pomocą uczniów SP Rosnowo. Nieocenione okazały się także panie Magda Filipowicz i Joanna Wójcik, bez których pomocy nie udałoby się nam tak sprawnie zorganizować całej akcji WOŚP w Klubie Osiedlowym.

Dorota Woźniakiewicz